mobiel menu openen

Festival van de Drentse Geschiedenis: Wat een ramp!

 
nieuwsbrief Drents Archief, september 2022
 
Festival van de Drentse Geschiedenis: Wat een ramp!
Oktober is traditioneel de Maand van de Geschiedenis en in dat kader organiseert het Drents Archief ook dit jaar weer het Festival van de Drentse Geschiedenis. Verspreid over de maand zijn er meerdere lezingen, films, kinderactiviteiten, wandelingen en quizzen met een historisch tintje. Niet alleen in het Drents Archief maar ook in Beilen en Hollandscheveld én met een bus door de Koloniën van Weldadigheid. Zaterdag 1 oktober trappen we af met de inmiddels traditionele Drentse Geschiedenisquiz in het Dagblad van het Noorden. Het thema, 350 jaar na het Rampjaar, is: Wat een ramp!
Bekijk het hele programma >
 
Drentse Geschiedenis Quiz
Traditioneel vormt de Drentse Geschiedenis Quiz dé aftrap voor de Festivalmaand. Op zaterdag 1 oktober vind je in het Dagblad van het Noorden de quiz waarmee je mooie prijzen kunt winnen. Wist je dat we op donderdag 27 oktober tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Drents Archief de antwoorden bespreken en de winnaars bekend maken? Je kunt je nu opgeven om daarbij aanwezig te zijn. Lees meer >
 
Bustour: Tour des Misérables
Tijdens deze bijzondere bustocht ga je op weg naar de vrije koloniën van de Maatschappij van Weldadigheid. In een poging de enorme armoede in Nederland en België te bestrijden, richtte Johannes van den Bosch in 1818 ‘de Maatschappij’ op. Onze gids neemt je mee naar het erfgoed van de Koloniën van Weldadigheid dat de status van UNESCO Werelderfgoed kreeg. Lees meer > 
 
Hoe brand een compleet dorp in de as legt

Het is 8 augustus 1820. Er breekt brand uit in de smederij van Remmelt Kuik en die zal verstrekkende gevolgen hebben voor het hele dorp Beilen. Bekijk samen met de Historische Vereniging Gemeente Beilen een expositie over het rampjaar 1820 in Beilen en wandel daarna met een gids mee tijdens een korte wandeling (maximaal 1 uur) langs punten van belang in die tijd. Lees meer >

 
Speciaal voor kids: Brand in het Klooster!

Op 13 juni 1418 gebeurde er een grote ramp in Assen. Het klooster, het belangrijkste gebouw van het dorp, vloog in brand. Er was toen nog geen brandweer en al helemaal nog geen brandspuit. Help mee met brand blussen zoals de mensen dat 600 jaar geleden deden en ga op zoek naar de spullen die in het klooster stonden. Helaas was het klooster niet meer te redden: het brandde tot de grond toe af. Ga daarom aan de slag met papier en karton om een nieuw klooster te ontwerpen. Lees meer > 

 
Film: Blow Out ’t Haantje
Een proefboring naar gas bij ’t Haantje gaat in 1965 helemaal mis. De grond slokt de vijftig meter hoge boortoren compleet op. Erica Oudgenoeg, oud-inwoonster van Emmen, maakte de documentaire Blow Out over deze mysterieuze gebeurtenis. Ze sprak met getuigen en maakte een reconstructie van de gebeurtenissen bij ’t Haantje. Na afloop wordt de filmmaakster geïnterviewd. Lees meer > 
 
Dit en nog veel meer...

In deze nieuwsbrief vind je slechts een selectie van de vele activiteiten die het Drents Archief in oktober organiseert. Maar er is nog veel meer! Zo organiseren we voor erfgoed-docenten en historische verenigingen de Dag van de Drentse Geschiedenis, kun je een rondwandeling maken in het kader van de Spaanse Griep en geeft Jan Kalter in het Drents Archief een lezing met als thema: crisis in de venen. Bekijk het volledige programma > 

Facebook Facebook
Instagram Instagram
Twitter Twitter
YouTube YouTube
 
 
Drents Archief | Brink 4 (entree Museumlaantje) | 9401 HS Assen
info@drentsarchief.nl | 0592 313 523 | www.drentsarchief.nl

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Zoektocht naar geschiedenis familie Olie, pionier van de fotografie.

Wie of wat zocht Willem Olie, zoon van de bekende Amsterdamse fotograaf en pionier Jacob Olie, in Zwiggelte? Die vraag kregen wij via onze website en werd gesteld door Jantine Bloemhof. Dat leidde tot een bijzondere zoektocht die nog lang niet ten einde....

> lees verder
Onze vereniging in het nieuws

Restaurant Diggels met terras en op de achtergrond de Stefanuskerk. Stefanuskerk en bedrijfsleven in Westerbork eren eeuwenlange band ma 14 nov, 17:24  Voorlezen Algemeen   WESTERBORK - Al meer dan 100 jaar leven de Stefanuskerk....

> lees verder
naar boven