Historici nemen een historisch besluit: geen Fragmenten deze maand

‘Het is een historisch besluit,’ aldus Albert Kuper, voorzitter van de Historische Vereniging Voormalige Gemeente Westerbork. Voor het eerst verschijnt er dit keer geen editie van het tijdschrift ‘Fragmenten’.

Volgens Kuper is dat heel vervelend. ‘We zijn niet over een nacht ijs gegaan. We hebben naast de medebestuursleden veel mensen gesproken. Het liefst willen we natuurlijk onze ruim achthonderd leden een nieuwe Fragmenten aanbieden. Dat zijn ze ook van ons gewend. In maart hebben we bij hoge uitzondering vanwege het coronavirus ons tijdschrift al via de post laten bezorgen. Normaal brengt een aantal leden dat rond. Maar nu moeten we helaas zelfs het juninummer van Fragmenten laten vervallen.’

Nauw overleg

Voorzitter Kuper nam dat besluit in nauw overleg met de leden van de kernredactie. Zij maken samen met geselecteerde schrijvers de verhalen. Het is echter momenteel heel moeilijk om het blad te maken. Albert Kuper: ‘De redacteuren en de kernredactie moeten bij veel verschillende mensen langs omverhalen op papier te zetten. Deze verhalen wordenuitgewerkt. Daarna gaan ze ter correctie nogmaals langs om te zien of het verhaal klopt. Ook moeten er foto’s bij het verhaal komen. Die moeten worden uitgezocht en ook ter goedkeuring aan de verhalenverteller worden voorgelegd. Minister-president Rutte heeft ons echter opgeroepen om zoveel mogelijk thuis te blijven. Daar houden we ons dus aan.’

Voorzitter Ben Boers van de kernredactie: ‘Door de heersende coronacrisis worden redactie en auteurs dusdanig in hun activiteiten beperkt, dat een verantwoorde editie van het juninummer nauwelijks mogelijk is. Wij spreken hierbij graag de wens uit dat het september/oktobernummer weer op tijd bezorgd kan worden, al kunnen wij daarover op dit moment uiteraard nog geen zekerheid verschaffen.’Het bestuur van de Historische Vereniging Voormalige Gemeente Westerbork hoopt dat de leden begrip hebben voor de ontstane situatie. ‘Niemand kan vooruit kijken’, zegt Albert Kuper, ‘maar we doen er alles aan om het september/oktobernummer te laten verschijnen. Net als de speciale editie over 75 jaar bevrijding van Westerbork wordt het een bijzondere aflevering. Iets om naar uit te kijken.’

Lees de berichten ook op onze site en bronnen:

  

https://dekrantvanmiddendrenthe.nl/artikel/1107555/historici-nemen-een-historisch-besluit-geen-fragmenten-deze-maand.html

https://www.veldenkrant.info/nieuws/algemeen/14981/blad-fragmenten-verschijnt-in-juni-niet

https://www.historischeverenigingwesterbork.nl/nieuws/149/geen-quotfragmentenquot-historisch

https://www.historischeverenigingwesterbork.nl/fragmenten

De kernredactie van ‘Fragmenten’, (vanaf links) Jan Visscher, Ben Boers en Annelies Kok.
De kernredactie van ‘Fragmenten’, (vanaf links) Jan Visscher, Ben Boers en Annelies Kok.

Blad ‘Fragmenten’ verschijnt in juni niet

 
 
WESTERBORK - Het tijdschrift Fragmenten zal deze maand niet verschijnen. Uitgever Historische Vereniging Voormalige Gemeente Westerbork heeft dit besluit genomen vanwege het coronavirus.