mobiel menu openen

Bevrijders door Westerbork

Een bonte stoet van zeker zeventig historische legervoertuigen legt in april dezelfde historische route af in navolging van de bevrijders die in april 1945 door Drenthe reden.

    

Deze ’parachutes’ komen bij alle ingangen van Westerbork te staan:

        

Tijdens het tiendaagse programma van 3 tot en met 12 april worden verschillende steden en dorpen aangedaan. 

 gallery/dak covorden

De ‘Drenthe Liberty Tour’ start op 3 april in Coevorden en eindigt op 12 april in Westerbork. Kijk voor het laatste nieuws op: http://www.drenthelibertytour2020.nl/ of de facebookpagina van het evenement: https://www.facebook.com/pg/75-jaar-Vrijheid-Westerbork-659223424512781/posts/?ref=page_internal.

     Foto: Keep Them Rolling Foto: Keep Them Rolling

Westerbork op: gallery/10aprgallery/11aprgallery/12apr

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Droogte zorgt voor waterleiding

Terug in de tijd. In 1959 was de zomer buitengewoon droog. Het Drentse dorpje Bruntinge was toen nog niet aangesloten op de waterleiding. De waterputten stonden droog. Uit naoberplicht gingen veel Bruntingers aan het graven. Een sleuf van viereneenhalve....

> lees verder
Geroofd Joods erfgoed in kaart

 Tientallen Joodse panden en stukken grond werden onteigend en doorverkocht in Assen, Meppel, Coevorden en Emmen. Een paar handenvol in Beilen, Hoogeveen en nog enkele plaatsen. Tijdens de Tweede Wereldoorlog is veel Joods vastgoed geroofd. Nu is....

> lees verder
naar boven