mobiel menu openen

Elper schilders en Van Gogh

Ze waren beiden bekende schilders en lieten beiden een huis bouwen in Elp. Ze woonden zowat naast elkaar. De een in Het Heidehuis, Reinhart Dozy, de ander in De Zandhof, Louis Albert Roessingh. Het Drents Museum brengt ze samen met Vincent van Gogh.

Afbeeldingsresultaat voor roessingh schilder molen  Molen te Elp, Louis Albert Roessingh

 

Afbeeldingsresultaat voor dozy schilder  Oranjekanaal, Reinhart Dozy   

 

Afbeeldingsresultaat voor van gogh onkruid verbrandende boer Onkruid verbrandende boer, Vincent van Gogh

De schilderijen zijn nu te zien in het Drents Museum. Ze zijn onderdeel van de tentoonstelling ’Barbizon van het Noorden – De ontdekking van het Drentse landschap 1850-1950’. De tentoonstelling is nu tot en met 22 maart 2020 te zien.

Lees meer op: Drents Museum logo

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
’Orvelte’ kleuren bij Drentse Landschap

Het Drentse Landschap Online lezen   |   Nieuwsbrief november 2021     26 november 2021 #1     Wijsterbroek:....

> lees verder
Nieuwe Fragmenten

Het oktobernummer van Fragmenten van onze Historische Vereniging Westerbork is uit. De kernredactie heeft er opnieuw iets moois van gemaakt. Lekker afwisselend leesvoer dus... Het hele verhaal lezen? Door lid te worden, à 21 euro per jaar, krijgt....

> lees verder
naar boven