mobiel menu openen

Elper schilders en Van Gogh

Ze waren beiden bekende schilders en lieten beiden een huis bouwen in Elp. Ze woonden zowat naast elkaar. De een in Het Heidehuis, Reinhart Dozy, de ander in De Zandhof, Louis Albert Roessingh. Het Drents Museum brengt ze samen met Vincent van Gogh.

Afbeeldingsresultaat voor roessingh schilder molen  Molen te Elp, Louis Albert Roessingh

 

Afbeeldingsresultaat voor dozy schilder  Oranjekanaal, Reinhart Dozy   

 

Afbeeldingsresultaat voor van gogh onkruid verbrandende boer Onkruid verbrandende boer, Vincent van Gogh

De schilderijen zijn nu te zien in het Drents Museum. Ze zijn onderdeel van de tentoonstelling ’Barbizon van het Noorden – De ontdekking van het Drentse landschap 1850-1950’. De tentoonstelling is nu tot en met 22 maart 2020 te zien.

Lees meer op: Drents Museum logo

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Nieuws over historische verenigingen

   In deze tijd van globalisering bloeit de belangstelling voor het verleden van de eigen streek volop. Een rondgang langs historische verenigingen in Groningen en Drenthe met groeiende ledenaantallen, maakt dat duidelijk. Oorlogsbeeld....

> lees verder
Onderzoek Drentse voorouders

     We hebben recent weer een interessante bron aan de website toegevoegd: een naamindex van Drenten die in de periode 1600-1811 zijn overleden. De namen uit de kerkelijke begraafboeken stonden al langer in onze databases, maar lang niet....

> lees verder
naar boven