mobiel menu openen

Elper schilders en Van Gogh

Ze waren beiden bekende schilders en lieten beiden een huis bouwen in Elp. Ze woonden zowat naast elkaar. De een in Het Heidehuis, Reinhart Dozy, de ander in De Zandhof, Louis Albert Roessingh. Het Drents Museum brengt ze samen met Vincent van Gogh.

Afbeeldingsresultaat voor roessingh schilder molen  Molen te Elp, Louis Albert Roessingh

 

Afbeeldingsresultaat voor dozy schilder  Oranjekanaal, Reinhart Dozy   

 

Afbeeldingsresultaat voor van gogh onkruid verbrandende boer Onkruid verbrandende boer, Vincent van Gogh

De schilderijen zijn nu te zien in het Drents Museum. Ze zijn onderdeel van de tentoonstelling ’Barbizon van het Noorden – De ontdekking van het Drentse landschap 1850-1950’. De tentoonstelling is nu tot en met 22 maart 2020 te zien.

Lees meer op: Drents Museum logo

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Een onbekend verhaal van Westerbork

 In 2021 brengt AAN DE ANDERE KANT de complexe Moluks-Nederlandse geschiedenis tot leven in een theatrale ontdekkingstocht over het voormalige kampterrein. Het is dan 70 jaar geleden dat de eerste Molukse bewoners aankwamen in Kamp Schattenberg... Thijs....

> lees verder
Kamp Amersfoort zoekt Westerborkers

 Met een groot Fotomonument in ons nieuwe museum willen we zoveel mogelijk oud-gevangenen die in Kamp Amersfoort hebben gezeten een gezicht geven. Met hopelijk vele duizenden foto’s vullen we een grote wand met afbeeldingen. Daarbij hebben....

> lees verder
naar boven