mobiel menu openen

Elper schilders en Van Gogh

Ze waren beiden bekende schilders en lieten beiden een huis bouwen in Elp. Ze woonden zowat naast elkaar. De een in Het Heidehuis, Reinhart Dozy, de ander in De Zandhof, Louis Albert Roessingh. Het Drents Museum brengt ze samen met Vincent van Gogh.

Afbeeldingsresultaat voor roessingh schilder molen  Molen te Elp, Louis Albert Roessingh

 

Afbeeldingsresultaat voor dozy schilder  Oranjekanaal, Reinhart Dozy   

 

Afbeeldingsresultaat voor van gogh onkruid verbrandende boer Onkruid verbrandende boer, Vincent van Gogh

De schilderijen zijn nu te zien in het Drents Museum. Ze zijn onderdeel van de tentoonstelling ’Barbizon van het Noorden – De ontdekking van het Drentse landschap 1850-1950’. De tentoonstelling is nu tot en met 22 maart 2020 te zien.

Lees meer op: Drents Museum logo

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Grootse viering 75 Jaar Vrijheid Westerbork

De festiviteiten voor de viering van 75 Jaar Vrijheid zijn grotendeels bekend. Het begint allemaal op maandag 6 april met militaire demonstraties, een zandtekenaar, Het Orkest en Borckerstroomzangers.              ....

> lees verder
Neijaorsvesite; gezellig

Een gezellige gevulde zaal bij Meursinge tijdens de neijaorsvesite van de Historische Vereniging Gemeente Westerbork.      Voorzitter Albert Kuper opende officieel de vernieuwde website.        Anthon van der Neut....

> lees verder
naar boven