mobiel menu openen

Filmpjes onthulling replica historische plaquette bij gedenkplein Westerbork


(Filmpje Willem van Dalen, HVW)

Replica historische gedenkplaat ’Haagse bleekneusjes’ terug in Westerbork.
Zaterdag 3 februari is in Westerbork de plaquette onthuld door wethouder Jan Schipper van Gemeente Midden-Drenthe en ’voormalig bleekneusje’ Ben Boers (92) uit Elp. Het origineel is in 1946 door dankbare Haagse ouders aan de provincie Drenthe geschonken. Dit als dank voor het in huis nemen en voeden van hun kinderen tijdens de hongerwinter 1944-’45. In totaal gingen meer dan duizend kinderen per trein van de randstad naar het noorden. Alleen in Westerbork al werden 277 kinderen opgevangen. De originele plaat heeft vele jaren bij het gemeentehuis in Westerbork gehangen, maar is zoekgeraakt en tot op heden nooit meer teruggevonden. Na goede, intense samenwerking van de Historische Vereniging Westerbork, met name Ben Boers, Albert Kuper en Anthon van der Neut, en de gemeente, wethouder Jan Schipper en Sharré Bakker, is er nu een mooi monument geplaatst. Het is te bewonderen bij het gedenkplein ’De Vlam’ in het centrum van Westerbork nabij de monumentale Stefanuskerk.


(Filmpje Annemieke van der Neut-Hasselbach)


(Filmpje Sharré Bakker, gemeente Midden-Drenthe)


(Filmpje Sharré Bakker, gemeente Midden-Drenthe)


(Filmpje Sharré Bakker, gemeente Midden-Drenthe)


(Filmpje Sharré Bakker, gemeente Midden-Drenthe)


(Filmpje Sharré Bakker, gemeente Midden-Drenthe)


(Filmpje Sharré Bakker, gemeente Midden-Drenthe)


(Filmpje Sharré Bakker, gemeente Midden-Drenthe)

Voorblad Fragmenten dec. 2023

Voorblad Fragmenten dec. 2023

Fragmenten oktober 2023

Fragmenten oktober 2023

Fragmenten juni 2023

Fragmenten juni 2023

Fragmenten maart 2023

Fragmenten maart 2023

Fragmenten omslag dec. 2022

Fragmenten omslag dec. 2022

Fragmenten Omslag okt. 2022

Fragmenten Omslag okt. 2022

Fragmenten juni 2022

Fragmenten juni 2022

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Groot verhaal AD over plaquette

Christy Dollen 04-02-24, Eindelijk hangt ’ie weer op zijn plek. Niet de originele, maar een replica van een gedenkplaat van Haagse ouders wier kinderen in de Hongerwinter naar Westerbork werden gestuurd. In het Drentse dorp en omliggende kernen....

> lees verder
Wijkagent Bert Eefting geeft documenten aan HVW bij afscheid

Wijkagent Bert Eefting gaat na 18 dienstjaren in Westerbork en omgeving met prepensioen. Politie basisteam Zuidwest-Drenthe, cluster Midden-Drenthe/Beilen. WESTERBORK - Wijkagent Bert Eefting gaat na 18 dienstjaren in Westerbork en omliggende....

> lees verder
naar boven