mobiel menu openen

Nieuwe Fragmenten met veel brandweer

Fragmenten oktober 2023

Fragmenten opent met een verhaal over de 94-jarige Gé Sok-Post, de oudste inwoner van Nieuw-Balinge.

              Foto: Bart van Lienden. Plaggenhutten Nieuw-Balinge. 
              Foto: Bart van Lienden. Plaggenhutten Nieuw-Balinge

Onder de titel ‘Opgroeien in het jonge dorp Nieuw-Balinge, de jeugd van Gé Sok-Post’ beschrijft Annelies Kok het leven van een pittige oude dame, die ook thans nog met volle teugen van het leven geniet. De auteur: ‘Zoals  oud is, willen we allemaal wel oud worden. Ze woont zelfstandig, is kwiek en scherp van geest. Klaar om anekdotes te vertellen, grapjes te maken of een lange fabel over een gevangen vos en een haas voor te dragen.’

In de rubriek ‘75 jaar geleden’ wordt uitgebreid beschreven hoe een wild zwijn Elp volledig op z’n kop zette, en dat het hele dorp op een indrukwekkende manier bij de jacht op het dier betrokken was. 

Na ‘Op de foto’ veel aandacht voor het artikel ‘200 jaar brandweer in Westerbork en Nieuw-Balinge.’

               Brandweerdag Westerbork 09 september 2023 
               Foto: Peter Kort. Brandweerdag Westerbork 2023

Op 8 augustus 1820 was er een enorme brand in Beilen; maar liefst 77 van de 98 boerderijen en huizen brandden af. Dit is eigenlijk het startpunt van het verhaal van de auteurs Jan Zinger en Annelies Kok. Op die dag verloren 400 inwoners have en goed en kwamen 230 koeien in de vuurzee om. Uiteraard was dat voor veel gemeentebesturen een directe aanleiding om aan brandbestrijding meer aandacht te gaan schenken. Ook de gemeente Westerbork werd wakker geschud en in 1823, nu precies 200 jaar geleden, werden de eerste brandspuiten aangeschaft.

Het hele verhaal lezen? Word lid. Voor maar 21,00 euro per jaar. Leden krijgen vier keer per jaar het tijdschrift Fragmenten en bijzondere bijeenkomsten. Hieronder ons aanmeldformulier: 
Online aanmeldformulier 

                           

Fragmenten oktober 2023

Fragmenten oktober 2023

Bij Fragmenten juni 2023. Voorpagina

Bij Fragmenten juni 2023. Voorpagina

Fragmenten maart 2023

Fragmenten maart 2023

Fragmenten omslag dec. 2022

Fragmenten omslag dec. 2022

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Wie verdient de prijs voor de Drentse geschiedenis (DHV) 2023?

  De Drentse Historische Vereniging zoekt kandidaten voor de DHV-prijs voor de Drentse geschiedenis 2023. Aanmelden kan tot uiterlijk 14 januari 2024. Wij zoeken weer kandidaten voor de DHV-prijs 2023. Bent u of kent u iemand, een groep of instelling....

> lees verder
Drie filmpjes van plaatsing historische markesteen

De Boermarken van Hooghalen en Zwiggelte hebben het initiatief genomen om op de oorspronkelijke markegrens een grote zwerfkei te plaatsen.  De wethouders van gemeente Midden-Drenthe, Rico Schans en Jan Schipper, hebben op 22 november de steen en....

> lees verder
naar boven