mobiel menu openen

Nieuwsbrief Drents Archief, 24 mei 2023

 
 
 
 
Turfstekers, een pastoor en een bakker. Allemaal beroepen die al meer dan honderd jaar bestaan.
Expositie: Ben Schröer - Aan het werk! Sommige zijn inmiddels verdwenen maar schoolmeester en fotograaf Ben Schröer (1887 - 1953) legde ze begin vorige eeuw al vast met zijn camera. Zestien ambachten van weleer zijn nu te zien in onze expositie ’Aan het werk!’. De foto’s zijn genomen in en rondom Nieuw-Schoonebeek, waar Ben Schröer woonde en werkte. Je bent van harte welkom om deze tentoonstelling gratis te bezoeken tijdens de openingstijden van het Drents Archief. Wil je meer Schröer? Neem dan een kijkje in de online webexpositie!
 
Film: De TT van Toen!
Ronkende motoren, stof en een heleboel fans langs de kant! In de TT-week draaien wij op 20, 21 en 22 juni in de Studio van het Drents Archief de film over de TT van 1954. De beelden wordt tijdens openingstijden doorlopend vertoond in onze filmzaal en de toegang is gratis! Lees meer >
 
Zoektip: Kerkboeken
Hoe zoek je in kerkboeken? Voordat de burgerlijke stand er rond 1811 kwam, registreerden de kerken dopen, huwelijken en overlijdens. Archiefmedewerker Ferry Sieders laat zien hoe je in deze kerkregisters zoekt. Kijk mee! >
 
Spreekuur WOII verplaatst
Het tijdstip van het wekelijkse WOII-spreekuur is veranderd. Vanaf nu kun je elke donderdagmiddag in plaats van donderdagochtend bij ons terecht met al je vragen over de oorlog in Drenthe. Ook krijg je tips hoe je zelf verder kunt zoeken bij het Drents Archief of andere instellingen en websites. Het spreekuur duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Maak eenvoudig een afspraak via info@drentsarchief.nl of 0592 - 31 35 23. 
 
Schenking: ansichtkaarten
Bij de verbouwing van Huis Overcingel in Assen komen ’schatten’ tevoorschijn! Zo stond op zolder een blauwe kist vol ansichtkaarten van over de hele wereld: Swaziland, Marokko, Frankrijk, Griekenland, Mexico. De meeste zijn geadresseerd aan voormalig bewoners van Huis Overcingel. Wij kregen deze schenking van Het Drentse Landschap en voegen deze toe aan het huisarchief dat we al in beheer hadden.
 
Nazaten gezocht!
Ben jij een nazaat van een wees, bedelaar of landloper? Dan is het Gevangenismuseum in Veenhuizen op zoek naar jou! Voor een nieuwe expositie verzamelt het museum foto’s, verhalen en objecten van nazaten en hun voorouders. Inzenden kan tot 7 juni. Het dorp Veenhuizen bestaat dit jaar 200 jaar en in het kader daarvan worden verschillende activiteiten georganiseerd. Lees meer > 
 
Heb jij Molukse roots?
Op 18 juni vindt in het Drents Museum het ’Bersama Sama familiefestival’ plaats. Dit is een evenement voor jong én oud en staat helemaal in het teken van het leren kennen en vieren van de Molukse culturen. Ook in het Drents Archief zijn verschillende acitiviteiten. Lees meer >
 
Facebook Facebook
Instagram Instagram
Twitter Twitter
YouTube YouTube
 
Fragmenten maart 2023

Fragmenten maart 2023

Fragmenten omslag dec. 2022

Fragmenten omslag dec. 2022

Fragmenten Omslag okt. 2022

Fragmenten Omslag okt. 2022

Fragmenten juni 2022

Fragmenten juni 2022

Fragmenten 2022 maart

Fragmenten 2022 maart

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Onze vereniging bij de Brandweerdag Westerbork op 9 september 2023.

De bestuursleden Peter Kort en Anthon van der Neut bevolkten onze stand bij de viering van 200 jaar brandveiligheid in en rondom Westerbork. Behalve plezierige gesprekken met leden en belangstellenden zijn er ook nieuwe leden geworven, onder wie de nieuwe....

> lees verder
Nieuwsbrief Drents Archief, 1 september 2023

       Programma Festival van de Drentse Geschiedenis bekend! Het programma van het Festival van de Drentse Geschiedenis....

> lees verder
naar boven