mobiel menu openen

Nieuwe Fragmenten komt eraan

De redactie van ons tijdschrift Fragmenten legt momenteel de laatste hand aan een nieuwe uitgave van ons gewaardeerde blad, dat omstreeks half maart verschijnt. Het zal er nog beter uitzien door verbeteringen, die met hulp van onze drukkerij Kerkhove in Beilen zijn uitgevoerd. We zijn benieuwd of het u als lezer opvalt.

Wat in ieder geval opvalt is een verhaal van Geke Strijker-Sol over een bijzonder spannende belevenis in Nieuw-Balinge.

     Fragmenten maart 2023. Geke Strijker-Sol Geke Strijker-Sol

In ‘75 jaar geleden’ schenkt Henk ten Have aandacht aan het dertigjarig bestaan van ’’t Derkshoes’ in Westerbork. Ouderen wensen van harte: ‘Wij wilt in Bork bliev’n’ ...
        Fragmenten maart 2023. Versierde wagen

De rubriek ‘Op de foto’ toont ons ditmaal o.a. een grote foto uit Elp. Alle mensen op de foto zijn door de redactie achterhaald. Ook een fraaie afbeelding van de Westeinder molen uit Westerbork en speurwerk van schrijfster Annelies Kok over dit beeldbepalende bouwwerk.

        Fragmenten maart 2023. Molen

En, let op: een opvallend krantenbericht uit 1948 over de plaquette die ooit de gevel van het gemeentehuis van Westerbork sierde, maar nu spoorloos is verdwenen. Weet u waar die is?? Mail naar info@historischeverenigingwesterbork.nl
Aan een replica wordt gewerkt (zie elders op deze website).

Tenslotte een zeer indringend artikel van de hand van Dirk Mulder, voormalig directeur van het Herinneringscentrum Kamp Westerbork, onder de titel: ‘De transporten uit Kamp Westerbork’.

Meer info over de komende editie onder het kopje Fragmenten op deze site: 
https://www.historischeverenigingwesterbork.nl/fragmenten

Het hele verhaal lezen? Word lid. Voor maar 21,00 euro per jaar. Leden krijgen vier keer per jaar het tijdschrift Fragmenten en bijzondere bijeenkomsten. Hieronder ons aanmeldformulier: 
Online aanmeldformulier

Fragmenten omslag dec. 2022

Fragmenten omslag dec. 2022

Fragmenten Omslag okt. 2022

Fragmenten Omslag okt. 2022

Fragmenten juni 2022

Fragmenten juni 2022

Fragmenten 2022 maart

Fragmenten 2022 maart

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Nieuwe Fragmenten komt eraan

De redactie van ons tijdschrift Fragmenten legt momenteel de laatste hand aan een nieuwe uitgave van ons gewaardeerde blad, dat omstreeks half maart verschijnt. Het zal er nog beter uitzien door verbeteringen, die met hulp van onze drukkerij Kerkhove....

> lees verder
Graveren replica verdwenen ’Plaquette van Westerbork’

Van de verdwenen historische bronzen Plaquette van Westerbork wordt momenteel een replica gemaakt. Wilma Poot van Graveerstudio El Arte in IJsselstein vertelt in januari 2023 over het werk. Hier wordt eerst op de computer een foto bewerkt van de enig....

> lees verder
naar boven