mobiel menu openen

Nieuwsbrief Drents Archief, 9 maart 2023

 
 
 
 
Foto-expositie ’Onherstelbaar vernieuwd’.
 Schoolmeester Johannes Bernardus Schröer (1887-1957) fotografeerde een eeuw geleden het leven in en om Nieuw-Schoonebeek. Zijn collectie vind je in het Drents Archief. Schroër inspireerde zijn hedendaagse collega Harry Cock uit Assen en hij maakte een serie foto’s van Drenthe met de blik van nu. Het werk van beide fotografen is te zien in de expositie ’Onherstelbaar Vernieuwd’. Gratis te bezoeken in Assen (station en huis Overcingel) tot en met 1 april. Daarna is deze zien in het Drents Archief. Lees meer >
 
Films met live-commentaar tijdens Gekleurd Grijs
Filmliefhebbers opgelet! Op 5 en 20 april programmeren wij twee historische films met live-commentaar in het kader van ’Gekleurd Grijs’. Op woensdag 5 april draait een film over de geschiedenis van Assen en op donderdag 20 april gaan we terug naar ’De Gouden Jaren’, een film over de periode na de oorlog in Drenthe. Kom met ons herinneringen ophalen! Meld je nu aan >
 
Zoektip: Delpher
Wat is er over jouw familie te vinden in oude kranten? Archiefmedewerker Ferry Sieders geeft in een serie korte filmpjes zoektips, onder andere voor de krantenwebsite Delpher. Zo leer je onder andere wat het woordje ’PROX’ toevoegt aan je zoekopdracht. Kijk mee >
 
Thema oktober: Eureka!
Het thema van de Maand van de Geschiedenis is bekend: Eureka! Ik heb het! Uitvinders, wetenschappers, dwarsdenkers en andere nieuwsgierigen staan in de schijnwerpers. En zij zijn ook zeker in Drenthe te vinden! De Maand van de Geschiedenis vindt traditiegetrouw plaats in oktober. Het Drents Archief organiseert verschillende activiteiten in die maand. Lees meer >
 
Herinneringen aan de SRV
Toet-toet! De SRV-man komt voorrijden! Onlangs sprak onze collega Hilde in het programma Koffie en Keuvelen over deze ’rijdende supermarkt’. Je kon er vanaf eind jaren 60 van alles kopen: melk, vla en boter, maar stiekem werd er ook wel sterke drank verkocht. Met de opkomst van de supermarkt verdwenen de meeste SRV-wagens. Foto: Ol Eel
 
Vacature: Senior medewerker behoud
Voor het team Behoud zijn we op zoek naar een senior medewerker voor het coördineren en uitvoeren van behoudswerkzaamheden. Een meewerkend voorman of -vrouw! Wil jij je dagelijks onderdompelen in de Drentse geschiedenis? Reageer dan nu!
 
Facebook Facebook
Instagram Instagram
Twitter Twitter
YouTube YouTube
Fragmenten omslag dec. 2022

Fragmenten omslag dec. 2022

Fragmenten Omslag okt. 2022

Fragmenten Omslag okt. 2022

Fragmenten juni 2022

Fragmenten juni 2022

Fragmenten 2022 maart

Fragmenten 2022 maart

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Nieuwe Fragmenten komt eraan

De redactie van ons tijdschrift Fragmenten legt momenteel de laatste hand aan een nieuwe uitgave van ons gewaardeerde blad, dat omstreeks half maart verschijnt. Het zal er nog beter uitzien door verbeteringen, die met hulp van onze drukkerij Kerkhove....

> lees verder
Graveren replica verdwenen ’Plaquette van Westerbork’

Van de verdwenen historische bronzen Plaquette van Westerbork wordt momenteel een replica gemaakt. Wilma Poot van Graveerstudio El Arte in IJsselstein vertelt in januari 2023 over het werk. Hier wordt eerst op de computer een foto bewerkt van de enig....

> lees verder
naar boven