mobiel menu openen

Nieuwsbrief Drents Archief, 9 maart 2023

 
 
 
 
Foto-expositie ’Onherstelbaar vernieuwd’.
 Schoolmeester Johannes Bernardus Schröer (1887-1957) fotografeerde een eeuw geleden het leven in en om Nieuw-Schoonebeek. Zijn collectie vind je in het Drents Archief. Schroër inspireerde zijn hedendaagse collega Harry Cock uit Assen en hij maakte een serie foto’s van Drenthe met de blik van nu. Het werk van beide fotografen is te zien in de expositie ’Onherstelbaar Vernieuwd’. Gratis te bezoeken in Assen (station en huis Overcingel) tot en met 1 april. Daarna is deze zien in het Drents Archief. Lees meer >
 
Films met live-commentaar tijdens Gekleurd Grijs
Filmliefhebbers opgelet! Op 5 en 20 april programmeren wij twee historische films met live-commentaar in het kader van ’Gekleurd Grijs’. Op woensdag 5 april draait een film over de geschiedenis van Assen en op donderdag 20 april gaan we terug naar ’De Gouden Jaren’, een film over de periode na de oorlog in Drenthe. Kom met ons herinneringen ophalen! Meld je nu aan >
 
Zoektip: Delpher
Wat is er over jouw familie te vinden in oude kranten? Archiefmedewerker Ferry Sieders geeft in een serie korte filmpjes zoektips, onder andere voor de krantenwebsite Delpher. Zo leer je onder andere wat het woordje ’PROX’ toevoegt aan je zoekopdracht. Kijk mee >
 
Thema oktober: Eureka!
Het thema van de Maand van de Geschiedenis is bekend: Eureka! Ik heb het! Uitvinders, wetenschappers, dwarsdenkers en andere nieuwsgierigen staan in de schijnwerpers. En zij zijn ook zeker in Drenthe te vinden! De Maand van de Geschiedenis vindt traditiegetrouw plaats in oktober. Het Drents Archief organiseert verschillende activiteiten in die maand. Lees meer >
 
Herinneringen aan de SRV
Toet-toet! De SRV-man komt voorrijden! Onlangs sprak onze collega Hilde in het programma Koffie en Keuvelen over deze ’rijdende supermarkt’. Je kon er vanaf eind jaren 60 van alles kopen: melk, vla en boter, maar stiekem werd er ook wel sterke drank verkocht. Met de opkomst van de supermarkt verdwenen de meeste SRV-wagens. Foto: Ol Eel
 
Vacature: Senior medewerker behoud
Voor het team Behoud zijn we op zoek naar een senior medewerker voor het coördineren en uitvoeren van behoudswerkzaamheden. Een meewerkend voorman of -vrouw! Wil jij je dagelijks onderdompelen in de Drentse geschiedenis? Reageer dan nu!
 
Facebook Facebook
Instagram Instagram
Twitter Twitter
YouTube YouTube
Fragmenten omslag dec. 2022

Fragmenten omslag dec. 2022

Fragmenten Omslag okt. 2022

Fragmenten Omslag okt. 2022

Fragmenten juni 2022

Fragmenten juni 2022

Fragmenten 2022 maart

Fragmenten 2022 maart

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Nieuwsbrief Drents Archief, 5 maart 2024

     IFA Talk: Dolle mythes en de mythes van IFA Wil jij meer weten over de tweede feministische golf in Noord-Nederland? Kom dan op Internationale Vrouwendag....

> lees verder
Groot verhaal AD over plaquette

Christy Dollen 04-02-24, Eindelijk hangt ’ie weer op zijn plek. Niet de originele, maar een replica van een gedenkplaat van Haagse ouders wier kinderen in de Hongerwinter naar Westerbork werden gestuurd. In het Drentse dorp en omliggende kernen....

> lees verder
naar boven