mobiel menu openen

Nieuwsbrief Drents Archief, september 2021

 
 
 
Festival van de Drentse Geschiedenis
De hele maand oktober staat in het teken het Festival van de Drentse Geschiedenis. Het thema van dit jaar is ’Aan het werk’. Het programma is gevuld met lezingen, films, een podcastserie, een quiz en meer! Let op: voor sommige activiteiten moet u zich vooraf aanmelden. Lees meer >
 
Online lezing: Het leven van boeren die Hunebedden bouwden
Dinsdag 5 oktober 20.00-21.00 uur | Toegang: gratis | Door: Hein Klompmaker

De Hunebedbouwers leefden zo’n 5000 jaar geleden. Ze staan symbool voor de overgang van samenlevingen van jagers-verzamelaars naar boerensamenlevingen. Was die overgang een vooruitgang of het begin van een ellendige tijd? Tijdens een online lezing op 5 oktober vertelt Hein Klompmaker over de cultureel-mentale aspecten van de overgang naar het boerenbestaan, de Neolithische revolutie. Lees meer > 
 
De Dorpsfabriek
“De fabriek was van ons”,  dat zegt Bertus Reinders over de verdwenen melkfabriek in het dorp Grolloo. Hij zag de melkbussen komen en gaan. “Het was niet alleen de fabriek, daar kwam veel meer bij.” De nieuwe podcastserie De Dorpsfabriek gaat over deze en vier andere fabrieken in de gemeente Aa en Hunze. Ook is via de gratis app Spactime Layers een auto- en fietsroute langs de vijf fabrieken te volgen.
Lees meer > 
 
Lezing: Hoe blikken uit Hoogeveen de wereld veroverden
Maandag11 oktober 15.00-16.00 uur | Toegang: 5 euro | Door: Johann Bisschop

Het blikje Buisman koffiearoma, de sigarendoosjes van Hofnar of het trommeltje met Haagse Hopjes, wie kent ze niet? Minder bekend is dat die blikken werden geproduceerd in Hoogeveen. Johann Bisschop vertelt op 11 oktober in het Drents Archief over de bijna 100 jarige geschiedenis van de blikfabriek die in 1925 onder de naam Drenthina werd opgericht. Aanmelden is noodzakelijk en kan via info@drentsarchief.nl. Lees meer > 
 
Live geschiedenisquiz
De Enkalon kunstzijdefabriek in Emmen, een kapsalon in Assen en het werk op het land zo’n 50 jaar geleden. Het zijn onderwerpen die aan bod kunnen komen in de Drentse Geschiedenisquiz. Aan de hand van originele Drents filmbeelden en foto’s nemen de quizmasters je mee naar de tijd van toen. Na afloop is er koffie.
Donderdag 23 september 15.00-16.15 uur | Toegang: gratis | Lees meer > 
 
Online lezing: Familiebedrijf Faber Pallets
Dinsdag 12 oktober 20.00-21.00 uur | Toegang: gratis | Door: Kees Faber

Faber Pallets in Assen maakt pallets die de hele wereld over gaan. Zoals zoveel succesvolle familiebedrijven is de onderneming klein begonnen. Frederik Faber begint in 1935 als producent van voornamelijk botervaten. Met pallets heeft de zaak dan nog niets van doen. Dat komt pas jaren later, als zoon Kees z’n intrede doet in het bedrijf. Tijdens deze online lezing vertelt Kees Faber openhartig over de geschiedenis van de familieonderneming. Lees meer > 
 
Meer activiteiten
Ook de rest van de maand oktober zijn er activiteiten in het kader van het Festival:
- 18 oktober: Lezing Scheepvaart in Drenthe
- 22 oktober: Wandel mee met de schaapsherder
- 24 oktober: Kinderactiviteit Koloniën van Weldadigheid
- 26 oktober: Uitslag geschiedenisquiz
- 30 oktober: Film Mestmoeders
 
Facebook Facebook
Instagram Instagram
Twitter Twitter
YouTube YouTube
 

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Oorlogsbronnen

      artikelen op oorlogsbronnen Geallieerden bombarderen Philips Philips....

> lees verder
’Orvelte’ kleuren bij Drentse Landschap

Het Drentse Landschap Online lezen   |   Nieuwsbrief november 2021     26 november 2021 #1     Wijsterbroek:....

> lees verder
naar boven