mobiel menu openen

Nieuwsbrief Drents Archief, september 2021

 
 
Open Monumentendag
Tijdens Open Monumentendag op zaterdag 11 september ben je van harte welkom in het Drents Archief om ons mooie Rijksmonument te ontdekken. Daarnaast is er een kleine tentoonstelling te zien met documenten en foto’s uit het archief van Huis Overcingel. 

Zaterdag 11 september 11.00-17.00 uur | gratis toegang |  Lees meer >
 
Gekleurd Grijs
De Enkalon kunstzijdefabriek in Emmen, een kapsalon in Assen en het werk op het land zo’n 50 jaar geleden. Het zijn onderwerpen die zomaar aan bod kunnen komen in de Drentse Geschiedenisquiz. Aan de hand van originele Drents filmbeelden en foto’s nemen onze quizmasters je mee naar de tijd van toen. Wie weet het meest van de Drentse geschiedenis en sleept de hoofdprijs in de wacht?
Na afloop is er koffie, dat bij de prijs is inbegrepen.
Donderdag 23 september 15.00-16.15 uur | Toegang: € 5,- | Lees meer > 
 
Deskundigheidsdag
Speciaal voor (geschiedenis)docenten, leden van historische verenigingen en zzp’ers in de cultuursector organiseren we met K&C en het Platform Drentse Musea deze bijeenkomst op donderdag 28 oktober. Met als gast historicus en presentator Hans Goedkoop (bekend van het tv-programma Andere Tijden). Meer informatie volgt binnenkort op drentsarchief.nl
 
Oktober: Festival van de Drentse Geschiedenis
De hele maand oktober is het Festival van de Drentse Geschiedenis. Het programma is gevuld met lezingen, films, een podcastserie, een kinderprogramma, een quiz en meer! Wat heeft de werkverschaffing te maken met het TT-circuit? Welke Drentse zuivelfabriek bedacht een commercial met zingende koeien? Het zijn vragen die zo maar aan bod kunnen komen tijdens de Drentse Geschiedenisquiz, traditiegetrouw onderdeel van het Festival van de Drentse Geschiedenis. Of doe je een quiz liever in de krant? Op 2 oktober verschijnt de quiz in het Dagblad van het Noorden. Kijk voor het complete programma van het Festival op drentsarchief.nl/festival.
 
Vanaf oktober | Podcast De Dorpsfabriek
Bijna elk dorp had vroeger een fabriek. Vaak een melk- of boterfabriek en op het Drentse platteland kwam je zelfs een wasknijperfabriek tegen! In oktober reizen we met de podcast De Dorpsfabriek langs vijf voormalige fabrieken in de gemeente Aa en Hunze. Naast een podcast is De Dorpsfabriek een fiets- en autoroute. Die kan vanaf oktober met een gratis app gevolgd worden. Lees meer >
 
 
Facebook Facebook
Instagram Instagram
Twitter Twitter
YouTube YouTube
 
Drents Archief | Brink 4 (entree Museumlaantje) | Postbus 595 | 9400 AN Assen
info@drentsarchief.nl | 0592 313 523 | www.drentsarchief.nl

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
’Orvelte’ kleuren bij Drentse Landschap

Het Drentse Landschap Online lezen   |   Nieuwsbrief november 2021     26 november 2021 #1     Wijsterbroek:....

> lees verder
Nieuwe Fragmenten

Het oktobernummer van Fragmenten van onze Historische Vereniging Westerbork is uit. De kernredactie heeft er opnieuw iets moois van gemaakt. Lekker afwisselend leesvoer dus... Het hele verhaal lezen? Door lid te worden, à 21 euro per jaar, krijgt....

> lees verder
naar boven