mobiel menu openen

Extra Nieuwsbrief Platform Rampjaar Herdenking – nr. 9 (januari 2021)

 
 

Vrijdag 22 januari op TV: De moord op de gebroeders De Witt

Het staat in ons collectieve geheugen gegrift: de gruwelijke moord op Johan en Cornelis de Witt in het Rampjaar 1672. 

Wie de gebeurtenissen rondom de lynchpartij reconstrueert, is nog altijd verbijsterd over wat zich die 20e augustus in Den Haag voltrekt. Hoe kan het dat twee zulke gerespecteerde regenten, die bijna twintig jaar lang hun leven in dienst van de Republiek stellen, zo worden onteerd?

Vrijdagavond 22 januari op TV in de serie De strijd om het Binnenhof. Voor meer informatie click hier.

Vrijdag 12 februari:
Rampjaar-webinar over de Rampen na het Rampjaar

Kunsthistoricus en onderzoeker Hanneke van Asperen  geeft een webinar over het Rampjaar en het verval van de Republiek.

 

Kort na het Rampjaar 1672 teisterden natuurrampen de Republiek. In de gedachten van mensen waren deze catastrofale gebeurtenissen onlosmakelijk met elkaar verbonden.

 

In een fascinerende prent liet de Amsterdamse etser en graveur Romeyn de Hooghe zien dat menselijk wangedrag tijdens en kort na het Rampjaar de oorzaak was geweest van de allesverwoestende Allerheiligenvloed in 1675, met het verval van de Republiek tot onafwendbaar gevolg. Aanmelden kan hier.

De prent van Romeyn de Hooghe:

Nieuw vanaf 25 januari: Waterliniejournaal op tv en website

Als je denkt aan de Oude Hollandse Waterlinie, kunnen er een hoop vragen bij je te boven schieten zoals; Hoe begon het rampjaar? Wat is er in het Rijksmuseum nog te vinden van de lokale Waterliniegeschiedenis? Dit en nog veel meer vragen worden beantwoord in het Waterliniejournaal.
Het Waterliniejournaal is vanaf 25 januari te zien op RPL Woerden, BR6 en www.hoofdkwartier1672.nlOp het journaal zijn verschillende locaties te zien en spreken er mensen over de Oude Hollandse Waterlinie en het 350-jarige jubileum in 2022. Nieuwsgierig? Klik hieronder voor de spannende trailer! Trailer Waterliniejournaal

 

 

 
Copyright © 2021 Platform Rampjaarherdenking, All rights reserved.
You are receiving this email because you opted in via our website.

Our mailing address is:
Platform Rampjaarherdenking
Vaartuigenlaan 61, 3448 WL Woerden
contact@rampjaarherdenking.nl

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
’Orvelte’ kleuren bij Drentse Landschap

Het Drentse Landschap Online lezen   |   Nieuwsbrief november 2021     26 november 2021 #1     Wijsterbroek:....

> lees verder
Nieuwe Fragmenten

Het oktobernummer van Fragmenten van onze Historische Vereniging Westerbork is uit. De kernredactie heeft er opnieuw iets moois van gemaakt. Lekker afwisselend leesvoer dus... Het hele verhaal lezen? Door lid te worden, à 21 euro per jaar, krijgt....

> lees verder
naar boven