mobiel menu openen

Voetballen in Kamp Westerbork

Ons bestuurslid Willem van Dalen, ook beheerder van de facebooksite Bork-Westerbork-Börk, meldt het volgende:
Ook in 1944 gewoon voetbal in Kamp Westerbork, hoe bizar is het.
 
VOETBALMONUMENT - In kamp Westerbork werd gevoetbald door de Joodse gevangenen. Er was zelfs een competitie. Van het voetballen in het kamp bestaan foto’s en dagboekverslagen van en zelfs bewegend beeld van begin 1944. Die wedstrijdbeelden zijn afkomstig uit de propagandafilm over het kampleven, die in opdracht van kampcommandant Albert Gemmeker werden gemaakt door Rudolf Breslauer. Die film is uiteindelijk nooit gemonteerd en uitgebracht, veel ruwe opnames zijn wel bewaard.
              
Die voetbalwedstrijd moest laten zien dat het dagelijks leven in het kamp niet slecht was, maar dat was natuurlijk een gruwelijke leugen. De meeste voetballers en toeschouwers die we hier zien zullen namelijk nog in hetzelfde jaar zijn vermoord. We weten niet wie we hier zien, dus als er iemand tips heeft, horen we die graag. Dat kan via het Drents Archief en de website van Voetbalmonument: https://voetbalmonument.nl/meedoen/

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
’Orvelte’ kleuren bij Drentse Landschap

Het Drentse Landschap Online lezen   |   Nieuwsbrief november 2021     26 november 2021 #1     Wijsterbroek:....

> lees verder
Nieuwe Fragmenten

Het oktobernummer van Fragmenten van onze Historische Vereniging Westerbork is uit. De kernredactie heeft er opnieuw iets moois van gemaakt. Lekker afwisselend leesvoer dus... Het hele verhaal lezen? Door lid te worden, à 21 euro per jaar, krijgt....

> lees verder
naar boven