mobiel menu openen

Winterbeelden Drents Archief

 Komende maand neemt het Drents Archief je mee terug naar de winters van vroeger. Naar de koude maanden waarin je altijd kon schaatsen en op de slee naar school ging. Het Drents Archief deelt van 2 december tot en met 2 januari elke woensdag en zaterdag een stuk van de film ’Winter in Drenthe’ op zijn social media-kanalen. Deze filmcompilatie bevat unieke kleurenbeelden van de winters in Drenthe in de late jaren ‘60 en de jaren ‘70 en ‘80.
Veel van de fragmenten waren nooit eerder te zien. De beelden brengen de kijker terug naar een tijd waarin Drenthe regelmatig bedekt was met een metershoge laag sneeuw. Wegen waren onbegaanbaar en alles was wit. De hele buurt hielp met sneeuwschuiven en achteraf werd samen een borrel gedronken.
Maar het winterse weer leverde naast overlast ook prachtige plaatjes op, zoals tijdens de ijzel in 1987.
 

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Oorlogsbronnen

      artikelen op oorlogsbronnen Geallieerden bombarderen Philips Philips....

> lees verder
’Orvelte’ kleuren bij Drentse Landschap

Het Drentse Landschap Online lezen   |   Nieuwsbrief november 2021     26 november 2021 #1     Wijsterbroek:....

> lees verder
naar boven