mobiel menu openen

Winterbeelden Drents Archief

 Komende maand neemt het Drents Archief je mee terug naar de winters van vroeger. Naar de koude maanden waarin je altijd kon schaatsen en op de slee naar school ging. Het Drents Archief deelt van 2 december tot en met 2 januari elke woensdag en zaterdag een stuk van de film ’Winter in Drenthe’ op zijn social media-kanalen. Deze filmcompilatie bevat unieke kleurenbeelden van de winters in Drenthe in de late jaren ‘60 en de jaren ‘70 en ‘80.
Veel van de fragmenten waren nooit eerder te zien. De beelden brengen de kijker terug naar een tijd waarin Drenthe regelmatig bedekt was met een metershoge laag sneeuw. Wegen waren onbegaanbaar en alles was wit. De hele buurt hielp met sneeuwschuiven en achteraf werd samen een borrel gedronken.
Maar het winterse weer leverde naast overlast ook prachtige plaatjes op, zoals tijdens de ijzel in 1987.
 

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Geen Neijaorsvesite, ons persbericht ook in De Veldenkrant

Geen Neijaorsvesite Historische Vereniging Westerbork wo 20 jan 2021, 11:00    WESTERBORK - De jaarlijkse Neijaorsvesite van de Historische Vereniging Westerbork (HVW) gaat niet door. Het is voor het eerst....

> lees verder
Jan Bruins (76) uit Westerbork reed in de hel van ’63

 Morgen is het 58 jaar geleden dat de Elfstedentocht van 1963 werd gereden. De barre tocht wordt de hel van ’63 genoemd, omdat maar weinig rijders de finish bereikten vanwege de kou en de sneeuw die moesten worden getrotseerd. Twee schaatsers....

> lees verder
naar boven