mobiel menu openen

De Drentse Historische Vereniging zoekt kandidaten voor  de DHV-prijs voor de Drentse geschiedenis 2020 

   Ook in deze turbulente tijden zoeken wij kandidaten voor de DHV-prijs 2020. Bent u of kent u iemand, een  groep of instelling die het afgelopen jaar iets bijzonders presteerde op het gebied van de Drentse geschiedenis? Meld het dan bij de Drentse Historische Vereniging om mee te dingen naar de DHV-prijs voor de Drentse  Geschiedenis 2020!

AANMELDING VOOR DE DHV-PRIJS 2020 IS GEOPEND!
Klik HIER voor meer informatie.

       RTVDrenthe Toen

Aanmelden kan tot uiterlijk 17 januari 2021 

In maart volgend jaar wordt deze prijs voor de eenentwintigste keer uitgereikt. We hopen  dat dit fysiek gebeurt tijdens een live-uitzending van het radioprogramma Drenthe Toen op RTV Drenthe. Uit  alle inzendingen kiest de jury uiteindelijk een winnaar, deze wint een bedrag van € 1000,-. Maar ook het  publiek mag uit drie genomineerden een winnaar kiezen, deze gaat naar huis met een bijzonder kunstwerk.

                     

Alle initiatieven op het gebied van regionale en lokale geschiedenis komen in aanmerking voor de DHV-prijs  voor de Drentse Geschiedenis 2020. Enige voorwaarde is dat de activiteit in 2020 heeft plaatsgevonden of in  dat jaar werd afgerond. Dus heeft uw buurman een film gemaakt over een bepaald thema in de Drentse  geschiedenis, of heeft de werkgroep in uw dorp allerlei thematische activiteiten georganiseerd? Vertel het ons!  Ook een instelling die zich heeft ingezet voor het behoud van historisch waardevolle bouwwerken of iemand  die een historisch boek heeft gepubliceerd dingt mee naar de prijs. Films, boeken, theatervoorstellingen,  (foto)projecten of publicaties: alles is mogelijk! 

Naar home van Historische Vereniging Gemeente Westerbork Tot uiterlijk 17 januari 2021 kunnen kandidaten voor de DHV-prijs voor de Drentse Geschiedenis 2020 worden  aangemeld. Alle inzendingen worden daarna beoordeeld door een vakkundige jury. 

Kandidaten voor de DHV-prijs voor de Drentse Geschiedenis 2020 kunnen, voorzien van een motivatie, worden  opgegeven via: 

Drents Archief, Brink 4, 9401 HS Assen of via e-mail: ferrysieders@hotmail.com 

Vergeet niet uw naam, adres, telefoonnummer, e-mail én die van de kandidaat te vermelden. Zodra de jury de  top drie via de media bekend heeft gemaakt, kan voor de publieksprijs gestemd worden via  www.drentsehistorischevereniging.nl

                 

Hierna een overzicht van de eerdere winnaars: 

Winnaars DHV-juryprijs 

2019 Marcel Bulte, Gerben Dijkstra en Sis-Hoek Beugeling voor het boek de aantekeningen van  Israel Jacobs 

2018 Werkgroep “Trots op Darp 

2017 Kees en Marieke Opmeer voor het boek ‘de kano van Pesse’ 

2016 Historische Vereniging Annen voor het project over Roelof Schuiling 

2015Thijs Rinsema voor het boek Tussenstation Meppel: Frits Blasbalg op de vlucht voor Hitler alsook voor  zijn oeuvre  

2014 Cees van Dijk voor zijn boek: ‘Harm Boom (1810-1885) - schrijver, journalist, podagrist’ 2013 Het Odoornse musicalproject De Opgejaagden. Een oorlogsverhaal over het Onderduikershol in Valthe 2012 Stichting ‘Dorp vol verhalen’ te Eelde-Paterswolde-Eelderwolde 

2011 Eva Dubbelboer voor haar boek ‘Klaas Prummel (1884-1970) Architect – Zijn werk in Tweede  Exloërmond’  

2010 Wijnand van der Sanden voor het boek ‘Over galg en rad’ 

2009 BOKD voor veldnamenproject Anloo 

2008 Roel Sanders voor publicaties over schilders in en van Drenthe 

2007 Historische kring Hoogeveen boek begraafplaatsen in Hoogeveen 

2006 Henk Luning voor zijn publicaties over de Drentse geschiedenis 

2005 Werkgroep stookhokken: Jan van Ginkel  

2004 Hans Meijer Internet portaal over hunebedden: www.hunebedden.nl 

2003 Werkgroep ‘Bedrijvig Valthermond’ voor de gelijknamig publicatie 

2002 Werkgroep oude verhalen van de Stichting Ol Eel voor het bijnamenboek Gij kent mij: ik ben de Bulgaar 2001 Project ‘Dikke Verhaol’n’ in Borger 

2000 Werkgroep Matseeba voor hun inzet op het gebied van de Joodse graven in Drenthe 

Winnaars publiekprijs  

2019 Werkgroep Monumenten van de Historische Vereniging Klenckerheugte met het boek over Zwinderen. 2018 Werkgroep “Trots op Darp 

2017 Henk van Triest met het boek Hoe de middenstand uit Hoogeveen verdween 

2016 Koert Broersma voor zijn boek Somebody Will Know Someday. Herinneringen aan Cuby & the Blizzards

       RTVDrenthe Toen    

Naar home van Historische Vereniging Gemeente Westerbork

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Oorlogsbronnen

      artikelen op oorlogsbronnen Geallieerden bombarderen Philips Philips....

> lees verder
’Orvelte’ kleuren bij Drentse Landschap

Het Drentse Landschap Online lezen   |   Nieuwsbrief november 2021     26 november 2021 #1     Wijsterbroek:....

> lees verder
naar boven