mobiel menu openen

Nieuwsbrief Platform Rampjaar Herdenking – nr. 5 (oktober 2020)

 
 

9 oktober webinar over De Veertigjarige Oorlog

WOERDEN - In de serie Rampjaar webinars spreekt militair-historicus Olaf van Nimwegen op vrijdag 9 oktober van 12.00-13.30 over zijn nieuwe boek: De Veertigjarige Oorlog 1672-2012. Een geheel nieuwe en verrassende visie op het Rampjaar! Kosten van deelname zijn € 4,95 en u kunt zich opgeven bij Historizon

Op vrijdag 13 november is er een webinar met Ineke Huysman van Vrienden van De Witt, waarin ze haar nieuw uitgekomen boek over Johan de Witt, brieven aan Frankrijk bespreekt.

 Nieuw: Franse brieven van Johan de Witt

SOEST - Begin september verscheen Johan de Witt en Frankrijk, een bloemlezing van de belangrijkste brieven die de Hollandse raadpensionaris Johan de Witt schreef over Frankrijk. Ineke Huysman en Roosje Peeters verzorgden de selectie en Jean-Marc van Tol de illustraties. De brieven gaan over oorlog en diplomatie, maar ook over het liefdesleven van de Zonnekoning en de wetenschappelijke ontdekkingen van De Witt. Uitg. Catullus te Soest, het boek is te koop bij Historiek en de lokale boekhandel. En op vrijdag 13 november organiseren Historizon en Platform Rampjaarherdenking een webinar, waar Ineke Huysman van Vrienden van De Witt haar nieuw uitgekomen boek bespreekt.

Veel belangstelling voor Gouden Eeuw webinar

WOERDEN - Op vrijdag 19 september was de aftrap van de reeks Rampjaar-webinars. Historicus Luc Panhuysen gaf zijn visie op de vraag: Gouden Eeuw goed of fout? Daarbij kwamen actuele thema’s als Zwarte Piet, Black Lives Matter en de bestorming van standbeelden uitvoerig aan de orde. 

Wilt u het webinar nog eens tergkijken? Dat kan via de link https://historizon.nl/archief-webinars/

Rampjaar in beeld...in 3 minuten!

Helpt ons Heere, want wy vergaen, op de achtergrond branden, overstromingen en verwoestingen. Zo brachten tijdgenoten het Rampjaar in beeld. Voor het Platform Rampjaarherdenking is een korte presentatie gemaakt die in ongeveer drie minuten een beeld geeft van het Rampjaar. Niet alleen de militaire gebeurtenissen maar ook de gevolgen voor de burgerbevolking passeren de revue. Na 1672 was de ellende niet afgelopen want de vijandelijkheden zouden nog ongeveer veertig jaar duren. https://youtu.be/dbjyh0IkZQU

De Witt-symposium over jeugdjaren Willem III

DEN HAAG - Op zaterdag 21 november van 14.00-17.15 uur organiseert de Vereniging Vrienden van De Witt een symposium over De jeugdjaren van prins Willem III tijdens Johan de Witt (1650-1672). Dit wordt gehouden in het Hofje van Nieuwkoop in Den Haag. Sprekers zijn onder meer ds. Nel van Dorp over De religieuze opvoeding van prins Willem III en dr. Wout Troost over De politieke relatie tussen prins Willem III en Johan de Witt. Meer info.: Vrienden van de Witt

Verwacht: expositie Van de Veldes in Scheepvaartmuseum Amsterdam

AMSTERDAM - Willem van de Velde de Oude en zijn zoon Willem van de Velde de Jonge waren toonaangevend in de 17e-eeuwse zeeschilderkunst. In 2021 brengt Het Scheepvaartmuseum de Van de Veldes in beeld in een grote overzichtstentoonstelling: Willem van de Velde, vader en zoon. Het is zeer uitzonderlijk dat zoveel werk uit het brede oeuvre van vader en zoon samen wordt tentoongesteld. Voor meer info: Het Scheepvaartmuseum

Koele wateren in Markiezenhof Bergen op Zoom

BERGEN OP ZOOM - Van 8 november tot en met 7 maart 2021 is de tentoonstelling Koele Wateren te zien in het Markiezenhof. De tentoonstelling is een oogstrelende selectie van veertig schilderijen uit de collectie van het Rijksmuseum aangevuld met werken uit onze eigen collectie. Vier eeuwen kunst met water in de hoofdrol als vriend én vijand. Daarnaast wordt in de tentoonstelling een link gelegd met de toekomst.? https://www.markiezenhof.nl/ontdek-het-paleis/zien-doen/tentoonstellingen/koele-wateren-schatten-uit-het-rijks

Rampjaar-expositie in Utrechts Archief verlengd tot 2021

UTRECHT - De 17e eeuw staat bekend als de Gouden Eeuw. Maar het jaar 1672-1673 was voor de stad Utrecht een jaar vol met rampen. Ontdek in de tentoonstelling ’Rampjaar 1672-1673’ hoe Utrechters deze periode beleefden. Met persoonlijke verhalen en getuigenissen: zo zie je kasteelvrouwe Margaretha Turnor, kasteelvrouwe van Amerongen. Ze schrijft brieven aan haar man die als diplomaat in het buitenland bondgenoten zoekt. De expositie is tot 3 januari 2021 te zien. www.hetutrechtsarchief.nl

Briefwisselingen van stadhoudersvrouwen online!

APELDOORN - In samenwerking met Koninklijke Verzamelingen Den Haag en Oxford University’s (Women) Early Modern Letters Online, (W)EMLO, heeft het Huygens ING circa 4000 brieven digitaal beschikbaar gesteld van zes vooraanstaande vrouwen uit de Republiek digitaal beschikbaar gesteld. Daaronder die van de Oranje en Stuart hoven in Den Haag: Amalia van Solms-Braunfels (1602-1675), Mary Stuart (1631-1640) en Mary II Stuart (1662-1694), en die van het Friese Hof in Leeuwarden. Deze digitale editie maakt het mogelijk om nieuw wetenschappelijk onderzoek te verrichten naar de invloed die deze vrouwen hadden op de politieke, culturele en sociale processen, zowel binnen als buiten de Republiek in de 17e eeuw. http://oranje-nassau.org/briefwisselingen-van-hollandse-en-friese-stadhoudersvrouwen-online/

Twitter met Stadhouder Willem III

Wel eens getwitterd met stadhouder Willem ? De jonge stadhouder onderhoudt op twitter een levendig account waarin hij verslag doet van o.m. zijn veldtochten en andere belevenissen. Hij houdt een soort journaal bij van de gevechten in het Rampjaar; op de afbeelding de dood van de Franse maarschalk Turenne, die overigens niet in het Ramjaar maar in 1675 sneuvelde. Ook veel mededelingen over activiteiten, nieuwe publicaties en routes van de OHW. https://twitter.com/stadhouderw3

 

 
Copyright © 2020 Platform Rampjaarherdenking, All rights reserved.
You are receiving this email because you opted in via our website.

Our mailing address is:
Platform Rampjaarherdenking
Vaartuigenlaan 61, 3448 WL Woerden
contact@rampjaarherdenking.nl

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

 

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Oorlogsbronnen

      artikelen op oorlogsbronnen Geallieerden bombarderen Philips Philips....

> lees verder
’Orvelte’ kleuren bij Drentse Landschap

Het Drentse Landschap Online lezen   |   Nieuwsbrief november 2021     26 november 2021 #1     Wijsterbroek:....

> lees verder
naar boven