mobiel menu openen

Boek Die Emslandlager, onze vereniging had lezing over deze strafkampen

Reinder van der Molen schreef twee gedichten en een brief aan zijn moeder voor het boek Die Emslandlager.  Reinder van der Molen schreef twee gedichten en een brief aan zijn moeder voor het boek Die Emslandlager. Foto DVHN

Assenaar Reinder van der Molen schreef een brief en twee gedichten in het boek Die Emslandlager, de strafkampen net over de grens met Duitsland. De brief richt hij aan zijn overleden moeder.

Bij onze Historische Vereniging Westerbork hield schrijver Pieter Albers ooit een lezing over deze kampen.

,,Maak die man niet kwaad, hij had het zo zwaar in de oorlog.” Over de oorlog werd in huize Van der Molen niet gesproken. Vader had in het kamp gezeten. Vanuit het Scholtenhuis in Groningen was hij naar het Oranjehotel in Scheveningen gebracht en daarna overgeplaatst naar kamp Vught en vervolgens concentratiekamp Dachau.

Lees meer bij bronnen:

https://www.dvhn.nl/drenthe/Reinder-van-de-molen-uit-Assen-schrijft-brief-aan-zijn-overleden-moeder-in-boek-over-strafkampen-Noord-Duitsland-26018988.html

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
’Orvelte’ kleuren bij Drentse Landschap

Het Drentse Landschap Online lezen   |   Nieuwsbrief november 2021     26 november 2021 #1     Wijsterbroek:....

> lees verder
Nieuwe Fragmenten

Het oktobernummer van Fragmenten van onze Historische Vereniging Westerbork is uit. De kernredactie heeft er opnieuw iets moois van gemaakt. Lekker afwisselend leesvoer dus... Het hele verhaal lezen? Door lid te worden, à 21 euro per jaar, krijgt....

> lees verder
naar boven