mobiel menu openen

Vakantiedagboek uit 1917

Jongens waren ze - aardige jongens. En ze trokken op de fiets door Friesland, Drenthe, Overijssel en Gelderland, in de zomer van 1917. Hun fraai geïllustreerde vakantiedagboek ligt in het Nationale Vlechtmuseum in Noordwolde en schetst een idyllische tocht door een ander Nederland. Over koken op kugjes, zingen ‘dat het davert’, en tekenen, tekenen, tekenen.

Veertig plaatsen in drie weken; ze draaiden er hun hand niet voor om. Titaantjes waren ze, net als de vijf jongens uit het verhaal dat de schrijver Nescio twee jaar eerder, in 1915, had geschreven. Jongens die reikhalzend uitzien naar de toekomst. Jongens die vermoeden dat de wereld aan hun voeten ligt. Jongens, maar aardige jongens, in een herberg in Ansen...

Lees meer en bronnen:  Foto’s: Ellens

https://www.dvhn.nl/drenthe/t-Fijne-kampeeren-25942306.html

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
’Orvelte’ kleuren bij Drentse Landschap

Het Drentse Landschap Online lezen   |   Nieuwsbrief november 2021     26 november 2021 #1     Wijsterbroek:....

> lees verder
Nieuwe Fragmenten

Het oktobernummer van Fragmenten van onze Historische Vereniging Westerbork is uit. De kernredactie heeft er opnieuw iets moois van gemaakt. Lekker afwisselend leesvoer dus... Het hele verhaal lezen? Door lid te worden, à 21 euro per jaar, krijgt....

> lees verder
naar boven