mobiel menu openen

Foto’s uit Westerbork van geroemde fotograaf Sake Elzinga

De veelzijdige fotojournalist vierde vorig jaar niet alleen zijn zestigste verjaardag, ook zat Sake Elzinga veertig jaar in het vak.

01-01-1980. Foto: Sake Elzinga.

In de afgelopen vier decennia bouwde hij een immens uitgebreide collectie negatieven, foto’s en dia’s op. Hij werkte nationaal en internationaal en won vanaf de jaren ’90 prestigieuze prijzen. Eerst werkte hij analoog, later volledig digitaal.

01-01-1980. Foto: Sake Elzinga.

Het deel met Drentse foto’s van Elzinga is van grote provinciale waarde omdat het een prachtig tijdsbeeld geeft van de afgelopen veertig jaar op het gebied van het culturele, economische en dagelijks leven in Drenthe.

De fotograaf schenkt de collectie van duizenden foto’s met trots aan het Drents Archief. De eerste serie hiervan, een kleine 800 foto’s uit de jaren ’80 en ‘90, staat hier nu online. De foto’s zijn niet alleen te bekijken maar ook gratis te downloaden.

Zie hier de andere foto’s uit de gemeente Westerbork van Sake Elzinga:

https://www.drentsarchief.nl/nieuws/jaren-80-en-90-foto-s-sake-elzinga-online

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Oorlogsbronnen

      artikelen op oorlogsbronnen Geallieerden bombarderen Philips Philips....

> lees verder
’Orvelte’ kleuren bij Drentse Landschap

Het Drentse Landschap Online lezen   |   Nieuwsbrief november 2021     26 november 2021 #1     Wijsterbroek:....

> lees verder
naar boven