mobiel menu openen

Herdenking Rampjaar 1672 in 2022

       Het volk was redeloos, de regering radeloos, het land reddeloos… 

In 2022 is dit Rampjaar precies 350 jaar geleden! Net zoals de coronacrisis nu was het een waterscheiding in onze geschiedenis. Er waren honderdduizenden vluchtelingen, grote delen van het land stonden onder water, de bevolking raakte totaal verarmd en het was afgelopen met de Gouden Eeuw.

Om dit Rampjaar te herdenken is een Platform opgericht dat informatie wil geven en activiteiten gaat bundelen. Er komen tv-series, publicaties, exposities en allerlei culturele evenementen. Kortom veel inspiratiemateriaal voor uw historische vereniging! Met deze Nieuwsbrief willen wij u alvast nader informeren. Kijkt u ook eens op onze website www.rampjaarherdenking.nl

Meer info en bronnen:

         

https://rampjaarherdenking.nl/

https://www.dvhn.nl/drenthe/In-2022-wordt-het-rampjaar-1672-groots-herdacht.-Wat-gebeurde-er-toen-ook-alweer-24506684.html?harvest_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Nieuwe Fragmenten in de maak

De makers van het kwartaalblad ’Fragmenten’ van onze Historische Vereniging Westerbork zijn weer volop aan het werk. In deze vakantietijd is de kernredactie nieuwe verhalen aan het voorbereiden. Dat betekent bijzondere historische feiten uit....

> lees verder
 Jans Scheper vijftig jaar bij KORT

Jans Scheper werd door zijn collega’s coronaproof verrast. (© Eigen foto) Op 1 juli was het maar liefst 50 jaar geleden dat Jans Scheper in dienst trad bij KORT Mechanisatie in Zwiggelte. Een enorme mijlpaal, die....

> lees verder
naar boven