mobiel menu openen

Herdenking Rampjaar 1672 in 2022

       Het volk was redeloos, de regering radeloos, het land reddeloos… 

In 2022 is dit Rampjaar precies 350 jaar geleden! Net zoals de coronacrisis nu was het een waterscheiding in onze geschiedenis. Er waren honderdduizenden vluchtelingen, grote delen van het land stonden onder water, de bevolking raakte totaal verarmd en het was afgelopen met de Gouden Eeuw.

Om dit Rampjaar te herdenken is een Platform opgericht dat informatie wil geven en activiteiten gaat bundelen. Er komen tv-series, publicaties, exposities en allerlei culturele evenementen. Kortom veel inspiratiemateriaal voor uw historische vereniging! Met deze Nieuwsbrief willen wij u alvast nader informeren. Kijkt u ook eens op onze website www.rampjaarherdenking.nl

Meer info en bronnen:

         

https://rampjaarherdenking.nl/

https://www.dvhn.nl/drenthe/In-2022-wordt-het-rampjaar-1672-groots-herdacht.-Wat-gebeurde-er-toen-ook-alweer-24506684.html?harvest_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Hoe de Toegoenezen in Westerbork terechtkwamen

Eddy Pendjol (Hollandia, Nieuw-Guinea, 1953) zet zich in voor het behoud van de Toegoeneze geschiedenis. Bij Freekje en Marinus Jansen, Westeinde 27 Westerbork. Eddy Pendjol staat links (Rechten: Collectie familie Pendjol) Voor....

> lees verder
Vier schilderijen in bruikleen Museumboerderij De Ar

Museumboerderij De Ar, de plek waar de schilderijen hangen.   De gemeente Midden-Drenthe heeft officieel vier schilderijen in bruikleen gegeven aan Museumboerderij De Ar in Westerbork. Het gaat om schilderijen van Jan van Ravenswaaij en Reinhart....

> lees verder
naar boven