mobiel menu openen

Geroofd Joods erfgoed in kaart

 Tientallen Joodse panden en stukken grond werden onteigend en doorverkocht in Assen, Meppel, Coevorden en Emmen. Een paar handenvol in Beilen, Hoogeveen en nog enkele plaatsen. Tijdens de Tweede Wereldoorlog is veel Joods vastgoed geroofd. Nu is er een kaart waar je kunt zien waar het Joodse eigendom is gestolen.
Foto: Stolpersteine Beilen
 
Informatie over Joods vastgoed dat in de Tweede Wereldoorlog werd geroofd, is onlangs gedigitaliseerd en openbaar gemaakt door het Nationaal Archief in Den Haag. Het journalistieke platform Pointer van KRO-NCRV heeft hiervan een digitale kaart online gemaakt, waarop bezoekers kunnen ontdekken waar in Nederland deze gebouwen staan.
 
Lees het hele verhaal en bronnen:
           
 

http://www.stolpersteinebeilen.nl/

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
’Orvelte’ kleuren bij Drentse Landschap

Het Drentse Landschap Online lezen   |   Nieuwsbrief november 2021     26 november 2021 #1     Wijsterbroek:....

> lees verder
Nieuwe Fragmenten

Het oktobernummer van Fragmenten van onze Historische Vereniging Westerbork is uit. De kernredactie heeft er opnieuw iets moois van gemaakt. Lekker afwisselend leesvoer dus... Het hele verhaal lezen? Door lid te worden, à 21 euro per jaar, krijgt....

> lees verder
naar boven