mobiel menu openen

Geroofd Joods erfgoed in kaart

 Tientallen Joodse panden en stukken grond werden onteigend en doorverkocht in Assen, Meppel, Coevorden en Emmen. Een paar handenvol in Beilen, Hoogeveen en nog enkele plaatsen. Tijdens de Tweede Wereldoorlog is veel Joods vastgoed geroofd. Nu is er een kaart waar je kunt zien waar het Joodse eigendom is gestolen.
Foto: Stolpersteine Beilen
 
Informatie over Joods vastgoed dat in de Tweede Wereldoorlog werd geroofd, is onlangs gedigitaliseerd en openbaar gemaakt door het Nationaal Archief in Den Haag. Het journalistieke platform Pointer van KRO-NCRV heeft hiervan een digitale kaart online gemaakt, waarop bezoekers kunnen ontdekken waar in Nederland deze gebouwen staan.
 
Lees het hele verhaal en bronnen:
           
 

http://www.stolpersteinebeilen.nl/

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Nieuw boek Rolder Historisch Gezelschap

 Waarom plaatsen en straten zo heten, is lang niet altijd duidelijk. Daar wilde het Rolder Historisch Gezelschap – vanwege het 50-jarig bestaan – wat aan doen voor de voormalige gemeente Rolde.Ton Pots Het resultaat is een rijk geïllustreerd....

> lees verder
Nieuwsbrief Erfgoed

Bekijk deze nieuwsbrief voor het beste resultaat online NieuwsbriefErfgoed10 september 2020   Waor....

> lees verder
naar boven