mobiel menu openen

’Windvlaag des Doods’

 De Spaanse griep was in het Noorden als corona in het kwadraat. Het virus trof vooral jongvolwassenen en talloze kinderen verloren dan ook hun ouders. In Westerbork stierven in november 35 mensen. In Exloo gingen die maand evenveel mensen dood als anders in een heel jaar.De ziekte kwam in juli 1918 bij Groningen ons land binnen, maar werd pas in de herfst levensgevaarlijk. Een longread over de verwoestende gevolgen van de Windvlaag des Doods. 

Het leed was groot in Drenthe: ,,Een treurig ongeval speelde zich gistermorgen af te Zwiggelte ten huize van weduwe Zwaan. Zij overleed des morgens aan de griep. Haar 39-jarige zoon trok zich dit zoo aan, dat hij zich eenige uren daarna door ophanging van het leven beroofde.’’

Lees het hele verhaal en bronnen:

     

https://www.dvhn.nl/groningen/Hoe-de-Spaanse-griep-dood-en-verderf-zaaide-in-Drenthe-en-Groningen.-De-stomdronken-grafdelvers-wisten-niet-meer-wie-ze-waar-begroeven-25611031.html

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
’Orvelte’ kleuren bij Drentse Landschap

Het Drentse Landschap Online lezen   |   Nieuwsbrief november 2021     26 november 2021 #1     Wijsterbroek:....

> lees verder
Nieuwe Fragmenten

Het oktobernummer van Fragmenten van onze Historische Vereniging Westerbork is uit. De kernredactie heeft er opnieuw iets moois van gemaakt. Lekker afwisselend leesvoer dus... Het hele verhaal lezen? Door lid te worden, à 21 euro per jaar, krijgt....

> lees verder
naar boven