mobiel menu openen

Drijber, april 1945: Sommige gebeurtenissen vergeet je niet...

...De rood-wit-blauwe vlaggetjes fleuren de boerderij in het verlaten Drentse landschap op. De versieringen zijn niet voor niets. De man des huizes leeft! Jaap Mijnheer komt na drie maanden onzekerheid naar huis. Naar Drijber. Naar zijn vrouw Pietje Mijnheer-Van Leeuwen en hun kinderen: Koob (1930), Dirkje (1932), Jenny (1935), Jan (1937) en Klaas (1940)...

Jaap (Jacob) Mijnheer werd slechts 39 jaar oud.

...De oorlog sleept voort, het wordt 1943, 1944 en in Drijber blijft het relatief rustig. Tot de broer van buurman Terpstra zich meldt met de mededeling dat hij bij zijn broer intrekt. De man is getrouwd met een Duitse. ’t was geen beste, zou moeder Pietje na de oorlog zeggen. Pas in 1945, op woensdagmiddag 17 januari 1945, gaat het mis... 

Het hele gezin Mijnheer met oom Dirk en tante Cor.

Lees het hele verhaal en bronnen:

        

https://1945.dvhn.nl/1945/april/Sommige-gebeurtenissen-vergeet-je-niet.-Zoals-het-moment-dat-je-hoort-dat-je-vader-nooit-meer-thuis-komt-25603901.html

 

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Oorlogsbronnen

      artikelen op oorlogsbronnen Geallieerden bombarderen Philips Philips....

> lees verder
’Orvelte’ kleuren bij Drentse Landschap

Het Drentse Landschap Online lezen   |   Nieuwsbrief november 2021     26 november 2021 #1     Wijsterbroek:....

> lees verder
naar boven