mobiel menu openen

Oorlogsnieuws maart ’45 uit Drenthe-Groningen

De hongersnood in het Westen is zo ernstig dat gehele families naar Drenthe trekken, waar de inwoners zo ‘gul en vrijgevig’ zijn dat zij de hongervluchtelingen in huis nemen en aan eten helpen.

 De honger zorgt voor een toename van het aantal inwoners in het normaalgesproken dunbevolkte Drenthe. ,,Steden hebben haar inwoneraantal zien verdubbelen, dorpen zijn dichbevolkt geraakt. Boeren, die zelf de zorgen van het leven kennen, hebben soms twee of drie kinderen in huis genomen.’’ 

 Een ANP-verslaggever, van wie de reportage vandaag in het Dagblad van Rotterdam is verschenen, meldt dat de steden in het Westen leeglopen. Duizenden hongervluchtelingen sjokken of fietsen dagenlang, op weg naar Drenthe, waar genoeg voedsel zou zijn volgens de verslaggever.                          Voedselbonnen

Lees meer:  

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Oorlogsbronnen

      artikelen op oorlogsbronnen Geallieerden bombarderen Philips Philips....

> lees verder
’Orvelte’ kleuren bij Drentse Landschap

Het Drentse Landschap Online lezen   |   Nieuwsbrief november 2021     26 november 2021 #1     Wijsterbroek:....

> lees verder
naar boven