mobiel menu openen

Nieuwsbrief Drents Archief

Gratis themafilm: Kinderen in Drenthe

de hele maand februari
De hele maand februari draait een gratis film over kinderen in Drenthe. Op de nostalgische beelden is het dagelijks leven te zien in de jaren ’30 t/m ’60. Buitenspelen bij de boerderij, helpen met huishoudelijke taken en in de winter met de slee naar buiten. Het komt allemaal aan bod. Lees meer >

Rondleiding door het archief

vrijdag 14 februari
Elke tweede vrijdag van de maand is er om 14.00 uur een rondleiding langs de architectuurgeschiedenis van het prachtige monumentale pand van het Drents Archief. Van de supermoderne entree via het monument uit 1901 tot de middeleeuwse kloostergang. Na afloop is er gelegenheid de film van de maand te bekijken in de Digilounge. Lees meer >

Opa en Omadagen in de voorjaarsvakantie

dinsdag 18, woensdag 19 en donderdag 20 februari
Hunebedden bouwen, schilderen in de stijl van Vincent van Gogh en zingen in het Drents? Opa’s en Oma’s, kleinkinderen, vaders, moeders en kinderen opgelet! In de voorjaarsvakantie zijn weer de Opa- en Omadagen in het Drents Museum en Drents Archief. Al voor de achtste keer kun je op expeditie in hartje Assen. Lees meer...

Ga met je expeditiegids ’strunen deur Drenthe’

dinsdag 18, woensdag 19 en donderdag 20 februari
Het avontuur begint in het Drents Museum en gaat daarna verder in het Drents Archief. Via de tentoonstelling Barbizon van het Noorden, kom je langs mysterieuze veentjes, sprookjesachtige dorpen en indrukwekkende steenhopen. Voordat je in het archief als kunstenaar aan de slag gaat en op zoek gaat naar ontbrekende informatie over schilders en schilderijen, ga je zingen in het Drents. En je komt ook nog es van alles te weten over Drentse schapen en wol! Lees meer > 

Hoorcollegereeks: De oorlog in het Noorden

3 t/m 31 maart
In deze korte cursus wordt, door 5 verschillende sprekers, vanuit het regionale perspectief naar de oorlog gekeken. Wat gebeurde in onze omgeving en hoe kijken wij daar nu, vanuit ons hedendaagse perspectief naar? De colleges worden i.s.m. de HOVO telkens op dinsdagmiddag van 14.15-16.00 uur gegeven. Lees meer...

Expositie: melkbus van het verzet

De eerste helft van 2020 is in het archief een bijzondere melkbus te zien. Deze werd vorig jaar gevonden in de bossen bij het onderduikershol de Wigwam in het Drents-Friese Wold. In de melkbus zat een deel van het bevolkingsregister van Diever uit 1942 dat was buitgemaakt door het verzet. Het register werd begraven om te voorkomen dat de Duitsers konden achterhalen waar Drentse jongemannen woonden. Zij zouden dan mogelijk ingezet worden voor dwangarbeid in Duitsland.Lees meer >

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Oorlogsbronnen

      artikelen op oorlogsbronnen Geallieerden bombarderen Philips Philips....

> lees verder
’Orvelte’ kleuren bij Drentse Landschap

Het Drentse Landschap Online lezen   |   Nieuwsbrief november 2021     26 november 2021 #1     Wijsterbroek:....

> lees verder
naar boven