mobiel menu openen

Nieuwe Drentse Volksalmanak

Dit is de Nieuwe Drentse Volksalmanak. Die is inmiddels gepresenteerd in de Jacobuskerk te Rolde. De Jacobuskerk is een bijzondere locatie en sluit aan bij het artikel van J. Seubers, R. Bronkhorst en W.A.B. van der Sanden over een nieuwe Atlas van Nederlandse hunebedden. Hunebed D17 ligt immers nabij de kerk. Rond het jaar 900 werd in Rolde al een kerk gesticht, een houten gebouw dat werd gevolgd door tenminste drie eveneens van hout opgetrokken kerken. Rond 1200 werd een bakstenen `Romaanse` kerk gebouwd, met drie beuken en een rechtgesloten koor. Deze kerk werd in het eerste kwart van de 15e eeuw vervangen door het huidige Gotische kerkgebouw. De inwijding vond waarschijnlijk plaats in 1427. De toren is van het zogenaamde `Drentse type`, de hoogte is 52,75 meter.

Met vriendelijke groet, Corinne Rodenburg, voorzitter Stichting Nieuwe Drentse Volksalmanak.

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Vrouwenmars verzetsstrijders

Een stoet van meer dan honderd vrouwelijke politieke gevangen, veelal verzetsstrijdsters, ging op 11 april 1945 vanuit kamp Westerbork op pad naar het noorden. Op vier locaties langs de route van Westerbork naar Visvliet wordt een expositie over....

> lees verder
Wie zijn dit? vraagt Berend Meijer via Facebook

Wie o wie herkent mensen van deze foto’s?Ik heb ze ooit gekregen van familie, maar wij kunnen ze niet thuis brengen.          Berend Meijer‎        Ik denk....

> lees verder
naar boven