mobiel menu openen

Drents Archief nieuwsbrief januari 2021

 

nieuwsbrief 8 januari 2021
 

Kijk hier voor het complete programma onder voorbehoud. 

 
Kijk hier terug!
In de lezing´Gründlich verstopt in de archieven’ geeft José Martin van Herinneringscentrum Kamp Westerbork uitleg om de zoektocht in archieven met informatie over mensen die tijdens de Duitse bezetting zijn weggevoerd en vermoord te vergemakkelijken. Naar de lezing > 
 

woensdag 13 januari
Video - Archiefonderzoek voor Dummies, Doop-, trouw- en begraafboeken vóór 1811.

vrijdag 15 januari 14.00 uur
Interactieve workshop  door Joke Wolff van het Drents Archief - Op zoek naar voorouders in het archief van de Schultegerechten. 

zondag 17 januari 12.00-14.00 uur
In Drenthe Toen van RTV Drenthe - live radioserie over hoe te beginnen met familieonderzoek. Aflevering 3.
 
Journalist en documentairemaker Hilde Boelema maakte vier bijzondere Drentse familieportretten. Bekijk hier de eerste aflevering over de markante Drentse familie Ten Holte uit Dalen. Vanaf maandag 11 januari is de tweede aflevering op drentsarchief.nl/familie te bekijken, over de bekende familie Vanderveen uit Assen.
 
 

 

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Veldenkrant en Midden-Drenthekrant over Fragmenten

Café-bakkerij Slomp werd onder leiding van generaal-majoor Böttger ingericht en gebruikt als commandopost. Nu zit hier Abdij de Westerburcht. Doodgewaande Duitse generaal uitgebreid beschreven in ‘Fragmenten’  WESTERBORK....

> lees verder
Roep om speciale graven Westerbork

 Stichting Maluku4Maluku dringt bij de gemeenten Assen en Midden-Drenthe aan op het verlenen van een speciale status aan de graven van KNIL-veteranen. In Westerbork is ook een aantal graven van kinderen die zijn overleden tijdens hun verblijf in....

> lees verder
naar boven