mobiel menu openen

Drents Archief nieuwsbrief januari 2021

 

nieuwsbrief 8 januari 2021
 

Kijk hier voor het complete programma onder voorbehoud. 

 
Kijk hier terug!
In de lezing´Gründlich verstopt in de archieven’ geeft José Martin van Herinneringscentrum Kamp Westerbork uitleg om de zoektocht in archieven met informatie over mensen die tijdens de Duitse bezetting zijn weggevoerd en vermoord te vergemakkelijken. Naar de lezing > 
 

woensdag 13 januari
Video - Archiefonderzoek voor Dummies, Doop-, trouw- en begraafboeken vóór 1811.

vrijdag 15 januari 14.00 uur
Interactieve workshop  door Joke Wolff van het Drents Archief - Op zoek naar voorouders in het archief van de Schultegerechten. 

zondag 17 januari 12.00-14.00 uur
In Drenthe Toen van RTV Drenthe - live radioserie over hoe te beginnen met familieonderzoek. Aflevering 3.
 
Journalist en documentairemaker Hilde Boelema maakte vier bijzondere Drentse familieportretten. Bekijk hier de eerste aflevering over de markante Drentse familie Ten Holte uit Dalen. Vanaf maandag 11 januari is de tweede aflevering op drentsarchief.nl/familie te bekijken, over de bekende familie Vanderveen uit Assen.
 
 

 

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Geen Neijaorsvesite, ons persbericht ook in De Veldenkrant

Geen Neijaorsvesite Historische Vereniging Westerbork wo 20 jan 2021, 11:00    WESTERBORK - De jaarlijkse Neijaorsvesite van de Historische Vereniging Westerbork (HVW) gaat niet door. Het is voor het eerst....

> lees verder
Jan Bruins (76) uit Westerbork reed in de hel van ’63

 Morgen is het 58 jaar geleden dat de Elfstedentocht van 1963 werd gereden. De barre tocht wordt de hel van ’63 genoemd, omdat maar weinig rijders de finish bereikten vanwege de kou en de sneeuw die moesten worden getrotseerd. Twee schaatsers....

> lees verder
naar boven