mobiel menu openen

Drents Archief nieuwsbrief januari 2021

 

nieuwsbrief 8 januari 2021
 

Kijk hier voor het complete programma onder voorbehoud. 

 
Kijk hier terug!
In de lezing´Gründlich verstopt in de archieven’ geeft José Martin van Herinneringscentrum Kamp Westerbork uitleg om de zoektocht in archieven met informatie over mensen die tijdens de Duitse bezetting zijn weggevoerd en vermoord te vergemakkelijken. Naar de lezing > 
 

woensdag 13 januari
Video - Archiefonderzoek voor Dummies, Doop-, trouw- en begraafboeken vóór 1811.

vrijdag 15 januari 14.00 uur
Interactieve workshop  door Joke Wolff van het Drents Archief - Op zoek naar voorouders in het archief van de Schultegerechten. 

zondag 17 januari 12.00-14.00 uur
In Drenthe Toen van RTV Drenthe - live radioserie over hoe te beginnen met familieonderzoek. Aflevering 3.
 
Journalist en documentairemaker Hilde Boelema maakte vier bijzondere Drentse familieportretten. Bekijk hier de eerste aflevering over de markante Drentse familie Ten Holte uit Dalen. Vanaf maandag 11 januari is de tweede aflevering op drentsarchief.nl/familie te bekijken, over de bekende familie Vanderveen uit Assen.
 
 

 

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Dodenherdenking 2021

Voorzitter Albert Kuper van de Historische Vereniging Westerbork en de 4 Mei Herdenking 2021. Vanwege de coronapandemie zijn er voor de tweede keer geen mensen bij de dodenherdenking in Westerbork. Bij de ’stille’ herdenking in de Stefanuskerk....

> lees verder
Oorlogsbronnen

    artikelen op oorlogsbronnen Het verhaal achter een iconische oorlogsfoto van 20 juni 1943 Medewerkers....

> lees verder
naar boven