mobiel menu openen

Drents Archief nieuwsbrief januari 2021

 

nieuwsbrief 8 januari 2021
 

Kijk hier voor het complete programma onder voorbehoud. 

 
Kijk hier terug!
In de lezing´Gründlich verstopt in de archieven’ geeft José Martin van Herinneringscentrum Kamp Westerbork uitleg om de zoektocht in archieven met informatie over mensen die tijdens de Duitse bezetting zijn weggevoerd en vermoord te vergemakkelijken. Naar de lezing > 
 

woensdag 13 januari
Video - Archiefonderzoek voor Dummies, Doop-, trouw- en begraafboeken vóór 1811.

vrijdag 15 januari 14.00 uur
Interactieve workshop  door Joke Wolff van het Drents Archief - Op zoek naar voorouders in het archief van de Schultegerechten. 

zondag 17 januari 12.00-14.00 uur
In Drenthe Toen van RTV Drenthe - live radioserie over hoe te beginnen met familieonderzoek. Aflevering 3.
 
Journalist en documentairemaker Hilde Boelema maakte vier bijzondere Drentse familieportretten. Bekijk hier de eerste aflevering over de markante Drentse familie Ten Holte uit Dalen. Vanaf maandag 11 januari is de tweede aflevering op drentsarchief.nl/familie te bekijken, over de bekende familie Vanderveen uit Assen.
 
 

 

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Boek Communistisch Verzet Drenthe

 Communistisch verzet in Drenthe geeft de Drentse communisten die uiteindelijk in Nederlandse en Duitse kampen terechtkwamen ‘een gezicht’. Hun lot was zeer verschillend, zoals blijkt uit de brieven en documenten die zijn overgebleven....

> lees verder
Wie wint de DHV-prijs 2020?

 Drentse Historische Vereniging: van de negentien inzendingen zijn er nog drie kanshebbers in de race. Drie boeken bleven na uitvoerig juryberaad over: Faber pallets, Kroniek van een familiebedrijf (door Kees Faber), Hoe de Rahders Drenthe....

> lees verder
naar boven