mobiel menu openen

Nieuwe Drentse Volksalmanak

Dit is de Nieuwe Drentse Volksalmanak. Die is inmiddels gepresenteerd in de Jacobuskerk te Rolde. De Jacobuskerk is een bijzondere locatie en sluit aan bij het artikel van J. Seubers, R. Bronkhorst en W.A.B. van der Sanden over een nieuwe Atlas van Nederlandse hunebedden. Hunebed D17 ligt immers nabij de kerk. Rond het jaar 900 werd in Rolde al een kerk gesticht, een houten gebouw dat werd gevolgd door tenminste drie eveneens van hout opgetrokken kerken. Rond 1200 werd een bakstenen `Romaanse` kerk gebouwd, met drie beuken en een rechtgesloten koor. Deze kerk werd in het eerste kwart van de 15e eeuw vervangen door het huidige Gotische kerkgebouw. De inwijding vond waarschijnlijk plaats in 1427. De toren is van het zogenaamde `Drentse type`, de hoogte is 52,75 meter.

Met vriendelijke groet, Corinne Rodenburg, voorzitter Stichting Nieuwe Drentse Volksalmanak.

Vraag stellen of lid worden?

Uw Naam
Uw E-mail adres
Uw Telefoonnummer
Uw vraag
Ons laatste nieuws
Franse bevrijder jarig

Een bekend gezicht hier in Bork. Vandaag 98 geworden. Vereniging van SAS Parachutisten Families van Frankrijk LibrePagina vinden dit leuk, blijkt via Facebook in Frankrijk.   10 december om 20:36We wensen Marc LOI een heel gelukkige verjaardag....

> lees verder
Hunebedden op TV

Europa stopt 150.000 euro in tv-serie over Hunebed Highway  De Hunebed Highway, de N34 tussen Coevorden en De Punt. Foto: Provincie Drenthe Het Europees Landbouw-fonds voor Plattelandsontwikkeling stopt 150.000 euro in....

> lees verder
naar boven